Doe meer met minder
Veel organisaties staan voor de vraag hoe ze veranderende omstandigheden, wensen en vragen in hun relevante omgeving kunnen vertalen naar de dagelijkse werkpraktijk. Naast het werk dat toch al moet gebeuren, levert de vertaling van die vraag vaak extra druk op voor leiding gevenden en medewerkers. Het vraagt om extra energie en ruimte, die er niet altijd is.Het “Doe meer met minder” project staat in het teken van de revitalisering van energie en initiatief.
Dat doen we door de bestaande werkprocessen te analyseren en leidinggevenden, medewerkers, teams en afdelingen de volgende vragen te laten beantwoorden:
“waar en hoe kunnen we door vergroting van onze doelmatigheid energie vrijmaken zodat nieuwe vraagstukken van een passende reactie kunnen worden voorzien”. En: “hoe pakken we dat zo doelmatig mogelijk aan”. In dit project wordt verder aandacht gegeven thema’s als:
| - Kiezen: | waar kiezen we voor en waarvoor dus niet | |
| - Schotten: | wat zijn de effecten van ‘schotten’ tussen organisatieonderdelen | |
| - Afstemming: | is er “afstemmingsverlies” binnen onze werkproces | |
| - Overleg: | is onze overlegcultuur doelmatig | |
| - Kennis: | delen we onze kennis | |
| - Overzicht: | is er overzicht over lopende projecten en wat is hun bijdrage. |
Klik om de uitgebreide tekst te downloaden



